Cokoły higieniczne

W przemyśle, gdzie wymagane są najwyższe standardy higieny, ściany często są narażone na uszkodzenia, zwłaszcza w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Higieniczne cokoły, odporne na chemikalia i korozję, zapewniają skuteczną ochronę ścian przed urządzeniami transportującymi. Są łatwe w pielęgnacji, co pomaga w ograniczaniu bakterii. Oferta zawiera również odbojniki i słupki ochronne, które zapobiegają uszkodzeniom i pomagają zachować czystość, łącząc funkcjonalność z estetyką.

Ochrona Ścian Dzięki Wysokim Okładzinom Higienicznym

Opis

Ściany warstwowe w przemyśle często ulegają uszkodzeniom. Ta sytuacja jest szczególnie niepożądana, kiedy muszą być zachowane najwyższe standardy higieny. Dotyczy to zwłaszcza obiektów w przemyśle spożywczym, ale także farmaceutycznym. W przypadku tego pierwszego, ochraniane są ściany w komorach chłodniczych, wzdłuż korytarza i ściany znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu działającej produkcji. W branży farmaceutycznej, oprócz typowych obszarów transportu, dodatkowo szczególnej ochrony wymagają tzw. Cleanroomy.

Higieniczne cokoły wykonane są z litej masy, odpornej na działanie kwasów i innych chemikaliów oraz odpornej na korozję. Cokoły mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy standard higieny, czyli na ścianach, przy wolnostojących słupach konstrukcyjnych, przy słupach przyściennych a także przy krawędziach schodów. Cokół, w przeciwieństwie do większości innych produktów, chroni ścianę zarówno przed kadłubem urządzenia transportującego, ale także przed jego widłami, które w praktyce powodują najwięcej uszkodzeń. Produkt dostępny jest w wersji nierdzewnej.

Szczególny kształt cokołów umożliwia ponadto ich łatwą pielęgnację i przez to redukuje namnażanie się bakterii.

W ofercie dostępne są także słupki odbojowe pokryte tworzywem oraz elastyczne odbojniki ścienne. Słupek ostrzegawczy zapewnia ochronę przed zderzeniami i otarciami wszędzie, gdzie występuje takie zagrożenie, na przykład przy drzwiach, ścianach i kolumnach. Okrągły kształt produktu także ogranicza wzrost ilości bakterii. Elastyczna osłona zapewnia panelom, ścianom i narożnikom znakomitą ochronę przed zderzeniami i otarciami. Jest łatwa do czyszczenia, a oprócz walorów higienicznych cechuje się także eleganckim kształtem i kolorystyką.

Galeria

Materiały do pobrania

Zachęcamy Państwa do pobrania najistotniejszych dokumentów związanych z naszą serią produktów. Te pliki dostarczą Państwu szczegółowych informacji na temat specyfikacji, funkcji oraz zastosowań naszych produktów.

Nazwa Opis
Karta produktu
na zapytanie
Blok CAD
na zapytanie
Opis produktu
na zapytanie